ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се случи пожар во СОУ Ѓорче Петров-Прилеп

833

Рано утрово , пожap избyвнал во работилницата по пракса и магацинските простории на дрвното училиште при СОУ “Ѓорче Петров” во Прилеп. Од ТППЕ – Прилеп информираат дека е причинета огромна материјална штета, а на пожapoт се интервенирало до 10 часот. Пожapникapите интервенирале со 2 возила и 6 пожарникари . Ова е трет пожap во објект во изминатите 24 часа во Прилеп.

Во последните 24 часа ТППЕ интервенираше на три големи пожари, во три прилепски обејкти. Вчера гореа покривните конструкции на две куќи во Прилеп, а денеска пожар се случи во просториите на СОУ Ѓорче Петров-Прилеп. При вчерашниот пожар со повреди се здоби и еден пожарникар.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе