ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се судрија трактор и автомобил кај Лажани

682

На 07.08.2021 ,вчера , во 04:00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на локалниот пат с.Лажани-с.Житоше се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од В.К.(38) од с.Кривогаштани, прилепско и трактор „фергусон“,управуван од А.Ш.(65) од с.Житоше, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во незгодата возачот В.К. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот на тракторот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе