ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Седлоски нов тренер на Шкупи

647

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец, фудбалер на прилепска Победа, и рекордер со 100 настапи во националниот дрес, Гоце Седлоски, е нов тренер на прволигашот Шкупи.

Тој потпиша договор за едногодишна соработка со чаирчани и опција истата да продолжи во зависност од резултатите во наредната сезона. Најголемите успеси во досегашната тренерска кариера, Седлоски ги постигна во периодот од 2015 до 2017 година кога освои две шампионски титули со Вардар, а потоа беше шеф на струката во летонската екипа Рига и во Широки Бријег од БИХ.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе