ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дебитантски триумф со нокаут за Трајче Илиоски во професионалниот бокс (ВИДЕО + ФОТО)

1.057

Адреналин , бокс мечеви , удари , атракција и прв триумф во професионалниот бокс за прилепската машинерија Трајче Илиоски во прва рунда против босанскиот претставник Рамиз Џафиќ.

МОМЕНТ НА УСПЕХ – МОМЕНТ НА ЗАДОВОЛСТВО

На боксерската ревија се појавија и други боксери во повеќе категории а еве го и конечниот боксерски епилог од вечерта на шампионите.

Андреа Алпи (АЛБ ) – Ривалдо Лураку (АЛБ) – победник Алпи тко 2-ра рунда

Јулинд Исаку (АЛБ) – Умут Кирдиуикологлу (ТУР) – победник Исаку тко 3-та рунда

Јулинд Незири (АУТ) – Немин Поздаревиќ (БИХ) – победник Незири тко 1-ва рунда

Димитро Счербина (УКР) – Арми Ковачи (АЛБ) – победник Счербина ртд 3-та рунда

Венхар Хазири (КОС) – Сабеи Алток ( ТУР) победник Хазири тко 2-ра рунда

Ферит Кета (ГЕР) – Славиша Симеуновиќ (БИХ) – победник Кета тко 2-ра рунда

Борба за W.B.F титула – Лулзим Исмаили (МКД) – Јасмин Данановиќ (БИХ) – победник Исмаили – тко 4-та рунда

Судии – Ѓорѓи Чатлески (МКД) , Башким Мертири (АЛБ) , Ќемал Елмази (МКД) , Миле Јованоски (МКД) , Супервизор : Дарко Чатлески

Трајче Илиоски – Рамиз Џафиќ победник Илиоски ко прва рунда

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе