ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Секоја изведба на Филип е пријатно изненадување!

944

Младиот Филип Николоски, денеска и’ подари на публиката уште едно остварување ковер – преработка на песната „Невера“ во оригинална изведба на Никола Роквиќ. Филип, прилепскиот вљубеник во музиката( свири на клавијатури и пее), за која што тој вели дека е негов живот и посветува најголемо внимание, со својот втор спот покажува дека естрадата е неговата професионална определба.

Пратечки вокал е Рубин Димкоски, кој воедно свири и на бузука, а коверот е снимен на Могилата на непобедените во продукција на Фан продукција Зоран Пилата.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе