ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови 64 Ковид случаи, едно лице почина како последица од вирусот

751

Денеска, понеделник, 2 ноември, во општина Прилеп има 64 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје Прилеп. Од последици на корона вирусот, почина едно лице на 61-годишна возраст. Бројот на активни случаи изнесува 564, од кои 499 се наоѓаат на домашно, а 65 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 853 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1440.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе