ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Семејна драма во Лажани: И го одзел детето и не сакал да ѝ го врати на мајката

761

Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, одбивал да постапи по донесеното судско решение за развод од Основен суд Прилеп (од 02.04.2021), во кое стои дека неговото малолетно дете целосно ѝ се доделува на чување, воспитување и делумно издржување на мајката, без право на гледање од негова страна. Но, Д.М.(36), детето го задржувал кај себе подолг период и не ѝ го давал на мајката да го земе. Поради тоа морало да делува полицијата . СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање дете“ и „неизвршување на судска одлука“.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе