ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Семејна драма во Лажани: И го одзел детето и не сакал да ѝ го врати на мајката

572

Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, одбивал да постапи по донесеното судско решение за развод од Основен суд Прилеп (од 02.04.2021), во кое стои дека неговото малолетно дете целосно ѝ се доделува на чување, воспитување и делумно издржување на мајката, без право на гледање од негова страна. Но, Д.М.(36), детето го задржувал кај себе подолг период и не ѝ го давал на мајката да го земе. Поради тоа морало да делува полицијата . СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање дете“ и „неизвршување на судска одлука“.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе