ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

полиција

Удрил во мобед и избегал

Вчера (на 06.07.2021) околу пладене ,во 13.20 часот на ул.„Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода меѓу товарно возило, управувано од непознато лице и мопед „генерик“, со прилепски ознаки, управуван од Б.К.(54) од Прилеп. По

Семејна драма во Лажани: И го одзел детето и не сакал да ѝ го врати на мајката

Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, одбивал да постапи по донесеното судско решение за развод од Основен суд Прилеп (од 02.04.2021), во кое стои дека неговото малолетно дете целосно ѝ се доделува на чување, воспитување и делумно

Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од патот

„На 11.05.2021 во 18:40 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на локалниот пат Прилеп-с.Лениште, мотоцикл „томос“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од С.Т.(71) од Прилеп изгубил контрола и излетал од патот. По

За два дена пријавени два физички напади

Педесет и пет годишен прилепчанец ( Р.А.) денеска, околу 01.00 часот во Полициската станица Прилеп, пријавил дека на ул.„Мице Козар “ во Прилеп едно лице физички го нападнало и му одзело пари и златен прстен. Вториот случај за физички

Малолетник управувал автомобил и направил сообрајќајка – Нападната 78 годишна жена

Вчера „немирен„ ден и работа за полицијата. Стара жена нападната од 23 годишнак, а 14 годишнак направил сообрајќајка, управувајќи со автомобил. Патничко возило ,марка“Лада”, вчера (11.01.2021 г) управувано од малолетнк, излетало од

Бомба во центарот на Прилеп – ФОТО

Откриена бомба во кафетерија Кафеин во центарот на Прилеп. Со оглед на тоа што денеска во Прилеп е пазарен ден, а станува збор за најфреквентно подрачје, во близина на градскиот саат граѓаните видно вознемирени и во паника, а посебно…

Две лица повредени при пукање од огнено оружје во угостителки објект во Прилеп

     Две лица се повредени  при пукање од огнено оружје , во угостителски објект во Прилеп. На двете лица им е укажана медицинска помош во Прилепската болница, а полицијата трага по сторителите.     Оод МВР  информират…

Шестмина повредени во сообрајќајка на патот с.Крушеани – с. Обршани

Шест лица, меѓу кои и шестгодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 18:30 часот на патот село Крушеани – село Обршани. Сообраќајната несреќа се случила меѓу „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки,…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе