ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Серенада бенд од Крушево – вистински музички филиграни

965

Серенада бенд од Крушево се дологодишни познаници за љубителите на староградската песна. Многу убава и пријатна музичка вечер и вистински музички филиграни се Коста Хасаноски- Гадафи, Перо Парески, Кире Везенкоски и Момчило Пренда.

Емисијата Музички филиграни премиерно секој четврток во 20 часот се емитуваше и во живо на Фејсбук фан страната на Радио Пела https://www.facebook.com/radiopela/. Ви ја претставуваме во целост.

https://www.facebook.com/radiopela/videos/460862501058546/?t=85

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе