ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Шестмина починаа, 47 новозаразени од Прилеп за последното деноноќие

710

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.758 тестирања, а регистрирани се 929 нови случаи на ковид-19. Починале 28 пациенти. Во Скопје има најмногу – 417,  додека во Прилеп се регистрирани 47 случаи.  

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1.068 оздравени пациенти од кои во Скопје 255, а во Прилеп 81.

Починати се 28 лица, од кои најмногу во Прилеп шест пациенти на 70, 77, 53, 56, 69 и 82 годишна возраст.

 Во Прилеп досега се регистрирани 3516 случаи, од кои во моментов  активни се 920.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе