ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ковид-19 денеска

516

Во последните 24 часа во Прилеп, (10.12 2020) регистрирани се 47 нови случаи на ковид-19 , а шест пациенти од Прилеп (70, 77, 53, 56, 69 и 82г) починале, како и еден пациент од соседно Крушево (64г) , сите починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира и 1068 оздравени пациенти во Македонија, од кои најмногу има во Скопје 255 и во Прилеп, 81.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе