ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Шокоски му донесе победа на РК Прилеп во последната секунда!

546

Многу важна победа на ракометарите на Прилеп на гостувањето кај КЛ7 со резултат од 35-36. Погодокот во последната секунда на левиот бек Давор Шокоски беше пресуденза победата. Со овие бодови РК Прилеп се вклучуваат во битката за врвот на табелата во плеј-аутот.

Со најмногу постигнати голови на денешниот натпревар беа Цинцадѕе од РК Прилеп и Симоноски од домашната екипа, но јунак на натпреварот од Шокоски со решавачкиот гол, со кој што постигна вкупно 6.

На табелата по денешното коло РК Прилеп е на второ место со 15 бодови ( исто колку и КЛ7) веднаш зад Тиквеш 2014 кој што има 18.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе