ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Што сработи градоначалникот на Крушево за две години?!

380

Томе Христоским  како  градоначалник на Општина Крушево застана на позицијата  2017 год. и нагласи дека  го прави во име на граѓаните на општина Крушево, во име на младите, во име на сите без разлика на се,  со ветување дека ќе  се обидее да ги промениме работите во Општина Крушево.

„Во овие две години преминавме многу препреки, остваривме големи соработки и отпочнавме со реализација на низа клучни проекти. Ве повикувам сите Вас, граѓаните на општина Крушево, да продолжиме заедно да работиме и во наредните две години, да го довршиме тоа што го почнавме, но и да започнеме многу нови проекти за да ги решиме проблемите и да го подобриме животот.“- рече  Христоски

 

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе