ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Серија земјотреси рано утрово ги разбудија жителите на Ресен, Битола, Прилеп

542

Серија земјотреси рано утрово ги разбудија жителите на Ресен, Битола, Прилеп…Земјотресот во неколку интервали, прилепчани го почуствува околу 04 часот и 38 минути, што предизвика паника , со оглед на јачината на земјотресот..

Според информациите на сеизмолошките центри, земјотресот е со епицентар во Албанија,  12 километри северозападно од Корча , со магнитудата од 2.9 степени според рихтер.

Земјотресите биле на длабочина од 1km и 31km, а на временска разлика од еден до друг,  од три минути.

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово го потресе Дубровник и околината, јавуваат хрватските медиуми. Епицентарот на земјотресот бил на море на околу 38 километри западно од Дубровник.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе