ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Прилеп

1.035

Околу 11 и 15 минути денеска во Прилеп беше почувствуван земјотрес со појак интензитет. Потресот беше десетина секунди, и ги познемири прилепчани особено жителите од повисоките катови од зградите. Земјотресот бил почувствуван и во југо-западните делови од Македонија.

Според информациите од ЕМСЦ, епицентарот на земјотрес е во Грција и бил со јачина од 6,9 степени на длабочина од два километри.

Епицентарот бил на 24 километри северозападно од Лариса и на 10 километри северозападно од Турнавос. Земјотресот бил почувствуван и во поширокиот регион освен во Македонија и Црна Гора и Косово.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе