ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

,,Сиот отпад има свое место’’ девиза на ЈКП Комуналец Прилеп

429

ЈКП Комунаелц продолжува со чистење на депониите од излезите од градов.  Денеска се чистеше индустриската зона по локаланиот пат од салонот Анита накај Мермерскиот Комбинат . Во рамките на своите активности ЈКП ,Комуналец’“, предидува пролетва да се исчистат сите диви депонии, отпадот по локаланите патишта и излези.

Но, комуналците повикуваат на поддршка и соработка на граѓаните и бизнис секторот, како и на наделжните комунални инспектрои, задолжени за спроведување на контролите и казните за несовесните граѓани.

 


Работјќи  по девизата  ,,Сиот отпад има свое место’’ ЈКП Комуналец апелира отпадот прописно да се пакува на местото во домаќинствата, а доколку се работи за поголеми количини на биоразградлив отпад (кастрени гранки од дрвја, косена или чистена трева, како и отстранување на стар мебел и теписи да се повикаат службите на 048/428 992, на емајл: [email protected], или во порака на ФБ страницата, за собирање  на отпад , транспорт и депонирње бесплатно од страна на ,, Комуналец““.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: