ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Снегот ги одложи фудбалските натпревари во Прилеп

687

Поради снегот чија покривка во Прилеп изнесуваше 6 см , се одложи натпреварт од 20-тото коло на Втората лига-Исток меѓу Победа и Тиквеш, кој требаше да се одгира на теренот на спортско – рекреативниот ценатр „Могилата“. Разгледувајќи ги условите за игра, двата клуба предложија мечот да се одигра следниот слободен викенд (на 27-ми или 28-ми март) во Прилеп, кога се очекува подобрување на временските услови.

Снегот ги одложи и дуелите на кадетите и младинците на Победа и Вардар. Снежните врнежи во Прилеп и ,,забелениот,, терен со вештачка трева беа причините поради кои не се одигра и кадетско-младинскиот меч од последното 11-то коло на Супер лигата меѓу Победа и Вардар во двете конкуренции.

И ,тука преставниците од екипите и официјалните лица констатираа дека нема услови за одигрување на натпреварите, кои дополнително ќе бидат презекажани.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе