ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Забрана за камиони на Плетвар и Ѓавато

644

Поради интензивни врнежи од снег воведена е  забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар. Како што соопшти АМСМ, забраната е воведена од 20.55 часот.

Забрана за ксообрајќај на камиони на планинскиот превој Ѓавато. Забраната е воведена од 19,20 мин,а за останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Од 21:00ч. сообраќајот на патнит правец Р1202 Маврови Анови – Дебар е во прекин поради две лавини кај манастирот Св. Јован Бигорски, ( пред и по бензинска пумпа на Макпетрол). Екипите на Ј.П Македонијапат, А.Д. Кнауф – Дебар, локалната самоуправа и машината на манастирот Св. Јован Бигорски работат на расчистување на лавините и нормализирање на сообраќајот. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација и присутна е сообраќајната полиција.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе