ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со настап на локалниот бенд Инвиктус, вечерва завршува Манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“

646

Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ ќе заврши со настап на локалниот бенд Инвиктус, кај споменикот Македониум, вечерва во 21 ч. поради откажување, од оправдани причини, на групатат Бек Дор Бенд кои требааше да настапи на завршната манифестација „Десет дена Крушевска Република“.

Инаку,покрај илинденското чествување ,во изминатите девет дена Манифестацијата „Десет дена Крушевска Република„ понуди богата содржина за различни вкусови. Се одржаа повеќе култури настани, музички концерти, театарски претстави, научни настани, настани за различни генерации.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе