ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Граѓанска иницијатива “ЧЕ ВРЕДИ”нема да коалицира со политички партии

946

Со сооштение граѓанска иницијатива “ЧЕ ВРЕДИ” се обратија до медиумит во кое се вели :

Во интерес на конкретно информирање на јавноста за шпекулациите околу постизборно коалицирање на независната советничка група или кандидатот за градоначалник со политичките партии кои ќе го сочинуваат идниот состав на Советот на Општина Прилеп, ги информираме сите наши поддржувачи и следбеници дека граѓанската иницијативата “ЧЕ ВРЕДИ” никогаш и по никоја цена нема да си дозволи да биде само уште еден привезок повеќе на било која политичка партија т.е дека нема да коалицира со ниту еден политички субјект кој учествува во работата на советот.
Предизборните и постизборни коалиции на помалите субјекти во процесот на планирање и реализација на локалните политики не е ништо друго освен политички пазар и не значи ништо друго освен изневерување на довербата на граѓаните.“ –
се вели во сопштението од Граѓанска иницијатива “ЧЕ ВРЕДИ”

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе