ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со правилна нега до здрава и сјајна кожа

910

Секоја кожа бара специфичен третман и нега. Правилното одржување и хидратација се прв чекор до здрава и сјајна кожа, а клучно за правилна нега е одредувањето на типот на кожата – нормална, мрсна, комбинирана, сува или многу сува кожа.
Не постои универзално третирање кое одговара на сите типови на кожа, но затоа пак постојат поедини медицински производи кои помагаат за одржување на здравјето, елестичноста и виталноста на кожата.
Уредува:
Јасмина Трајкоска, фармацевтски техничар
Аптека ”2005 ВИВА ФАРМ” – Кривогаштани

Издвојуваме за вас од широката палета на медицинска козметика Уриаж производи за нега на кожа.

  • URIAGE е француска медицинска козметика која има одговор за сите проблеми поврзани со Вашата кожа.

Како основа врз која се темели дејството на целата козметика е тоа што составен дел во сите производи од URIAGE е URIAGE термалната вода.
Термалната вода ја хидрира кожата, смирува, обновува, има антиоксидантно својство, ја омекнува и го намалува црвенилото и иритацијата.

Сите производи се хипоалергени, без парабени, без парфеми и без сапуни, со еден збор идеални за секојдневна нега на кожата.

Прва линија на URIAGE производи која ќе ја доближиме до Вас е URIAGE Hyseac – производи за масна кожа и кожа со акни. 

Hyseac формулациите содржат компоненти кои делуваат на следните фази на создавањето на акните:

• го регулираат лачењето на себум,
• делуваат на проширените пори и ги намалуваат истите,
• делуваат на комедоните и на хиперкератинизацијата на кожата,
• Регулација на инфламаторниот процес,
• Дејство на продукција на микробиофилм, намалува вирулентност на бактерии,
• Хидратација и заштита на кожната бариера (Uriage термална вода).

Прв чекор е HYSEAC гел или синдет за миење на лице кој нежно ја чистат,смируваат и навлажнуваат кожата.Имаат нежен мирис и не се комедогени.

Доколку има потреба во HYSEAC линијата има и лосион за проширени пори на лицето.

Изборот на URIAGE Hyseac крема е според типот на проблем со кој се соочува кожата.

URIAGE HYSEAC К18 крем за лице
Помага при исчеснувањето на митесерите,ја обновува текстурата на кожата,содржи 18% AHA,матира,прочистува и хидрира.

URIAGE HYSEAC 3-REGUL крем за лице
• Комплетна нега на проблематична кожа
• Антиинфламаторно дејство
• Себорегулирачко дејство
• Кератолегураторно дејство
• Помага во отстранување на акни,комедони и зголемено лачење на себум , содржи 17% АHA

URIAGE HYSEAC A.I. крем за лице
За кожа со инфламаторни акни, го смалува бројот на папули и пустули.

URIAGE HYSEAC MAT крем за лице
Матирачка емулзија која го намалува мрсниот сјај на кожата и ги стеснува порите.

URIAGE HYSEAC R крем за лице
Обновубавчка крема која смирува и хидрира наменета за кожа иритирана од третмани (антибактериска терапија,хемиски третмани)

Мицеларната вода за комбинирана и масна кожа идеално ќе се вклопи во Вашата дневна рутина затоа што целосно ја чисти кожата и ја отстранува шминката,намалувајќи ги проширените пори,а екстрактот од зелено јаболко го враќа сјајот на кожата и ја прочистува, регулирајќи го лачењето на се себум.

URIAGE HYSEAC e Вашето долготрајно решение против акни !!!

Ве очекуваат во АПТЕКИ “2005 ВИВА ФАРМ” – ПРИЛЕП И КРИВОГАШТАНИ, каде во секој момент можете да добиете совет за правилна нега на Вашата кожа.  Оваа недела од 18.05.2020 до 23.05.2020  искористите го промотивниот попуст од 15 % на сите URIAGE производи ( попустот важи и за сетовите кои имаат редовен попуст)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе