ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

СООБРАЈЌАЈКА КАЈ ДОЛНЕНСКО с.СЕНОКОС -ТРОЈЦА ПОВРЕДНИ

1.160

Во с.Сенокос се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „тат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(26) од Прилеп-с.Бело Поле и патничко моторно возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Б.(22) од с.Десово, вчера, на 29.07.2021 г.Сообрајќајката била пријавена во 13.50 часот во Полициската станица Прилеп .

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.Б., а со телесни повреди се здобиле Д.П. и сопатникот од патничкото возило, И.К.(51) од с.Десово, кои биле пренесени во Градската општа болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе