ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Спој на музиката и природата – Концерт на Pirka АВХ на Маркови кули. Ќе се гледа само на социјалните мрежи

1.150

Уште едно изненадување на Јавен простор. Имено, денеска, (30.06.2019)   во Прилеп,  Пирка.AВХ  го најави својот, 7ми live-stream евент,  заедно со македонскиот бенд „The Local Blue“.

Станува збор за  концерт кој ќе биде достапен за гледање само преку социјалните мрежи, а  ќе започне во интервал од 20:30 до 21 часот и  ќе трае еден час.

„Сакаме преку презентација на аудио и видео моменти да промовираме артисти, а воедно и да промовираме локации низ Македонија на еден невообичаен начин и перспектива која ретко кој може да ја искуси“, велат од Пирка.

Јавноста ќе може да го следи концертот на Фејсбук и Јутјуб.

Целта на Pirka АВХ е селекција на најдоброто од македонската музичка сцена и негова презентација преку стримови и видео емитувања на внимателно селектирани локации, дел од природната убавина и пејсажи на Македонија. Моментално тимот е фокусиран на електронската сцена, но во најава е ширење на жанровската застапеност.

 

Pirka АВХ себеси се дефинираат како колектив на индивидуалци, секој професионалец во својата област, кои заеднички творат и креираат со една цел – визуелна презентација на хармонијата помеѓу музиката и природните убавини.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: