ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

СПОРТСКИ ЖУРНАЛ : Победа ни е во срцето – со мислите сме кон првата позиција во младинската лига (ВИДЕО + ФОТО)

Поп-Антоски , Јосифоски и Јакопетрески - иднината на прилепскиот фудбал

1.331

Христијан Поп-Антоски , Христијан Јосифоски и Михаил Јакопетрески се само дел од плеадата талентирани прилепски фудбалери кои макотрпно со долгогодишна фокусираност во нивната фудбалска кариера чекорат напред во фудбалскиот свет кој за нив е единствена преокупација.Млади , полетни и искрени во одговорите за време на гостувањето во нашата емисија во живо на програмата на Радио Пела , СПОРТСКИ ЖУРНАЛ. Секој со различна позиција во екипата но со иста мисла и цел , прво место во младинска конкуренција и во иднина дел од сениорскиот тим на Победа.

И тројцата веруваат во успех , веруваат во она што најмногу сакаат да го работат , да се докажуваат на фудбалските терени , велат Победа ни е во срцето и сакаме да испратиме и јасна порака до сите оние кои сакаат да тренираат и да се надоградуваат , да бидат упорни и истрајни во намерата да успеат во предизвиците кои ги носи фудбалската бубамара. Разговорот со иднината на прилепскиот фудбал можете да го погледнете подолуг во видеото.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе