ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

СРЕБРО ЗА МАКЕДОНИЈА

245

На Меѓународниот шестоаприлски турнир во стрелаштво во Сараево учествуваше репрезентацијата на Македонија, со воздушна пушка Мартин Ангелески, Ирина Јованоска, Магдалена Ристеска (Херој Прилеп), Анастасија Мојсовска, Никола Блажевски (Стрелец, Скопје), со воздушен пиштол Борјан Бранковски (Стрелец, Скопје). Одличен пласман на второ место во дисциплината воздушна пушка постигна машкиот дел од репрезентацијата со 1814,3 круга, веднаш под првакот, клубот Сараево со 1845,8, а над третопласираниот клуб Високо со 1805,7.

Учествуваа 120 стрелци од 10 држави.

Извор: www.shampion.mk

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе