ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Станојоски: Шахот како древна игра помага во интелектуалниот развој на децата (ВИДЕО + ФОТО )

452

Уште една прекрасна спортска приказна посветена на древната игра , шахот , ни раскажа прилепскиот велемајстор Ѕвонко Станојоски за време на неговото гостување во нашата програма во живо. За тоа колку е важно да си посветен кон шаховските фигури и како се добива титулата велемајстор но и за неговите учества на шаховски турнири , екипни и поединечни првенства , олимпијади како и репрезентативни настапи.

Станојоски е прилепски и македонски шаховски репрезент кој во својата шаховска кариера има постигнато врвни резултати на домашна и меѓународна сцена и ретко кој македонски шахист може да се пофали и со својот рејтинг тука во Македонија но и на балканските простори.

За сите негови успеси со шахот можете да погледнете слушнете во целост од разговорот кој го реализираше колегата Игески подолу во видеото.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе