ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кај здравствениот дом во Прилеп старец физички нападнат и ограбен

878

Физичките напади, чести во полицискиот билтен. Имено, два нови случаи пријавени вчера во СВР Битола – ПС Прилеп. На (02.09.2021) во Полициската станица Прилеп, седумдесет и осум годишен старец, со иницијали Ц.Н. (78) од Прилеп пријавил дека во близина на Здравствен дом – Прилеп две лица физички го нападнале и му одзеле пари.

Вчера, пак, ( 03.09.2021) во СВР Битола, 39 годишена жена со иницијали Д.Г.(39) од с.Ерековци, прилепско, пријавила дека во угостителски објект во Битола, Р.Т. од прилепското с.Чепигово, физчки била нападната. – информираат од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување и на двата случаи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе