ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стартот на првенството ФК Победа го започна со победа

321

Денеска стартуваше новиот шампионат од Второлигашката конкуренција- Исток.

ФК  Победа на стадионот на Могила со победа го започна првенството . На домашен терен  со 4-1  брзо, ефикасно, пред гостинската екипа на  Кит Го да се соземе,  во неверојатно фудбалско одлично прво полувреме, фудбалерите на Победа ги постигнаа четирите гола преку Јошески, Димоски, Димитријески и Анѓелески.  Победникот беше решен речиси во првите 15-тина минути, кога за кратко време двапати се тресеше мрежата на гостите од Пехчево.

Гостите не се созеа од овој „блиц – удар“ на Победа, па успеаа на крајот од натпреварот, во судиското надополнување, да  ја ублажат катастрофа преку Ступиќ.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе