ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп има 6 случаи на заболени од коронавирус

476

Прилеп има 6 случаи на заболени од коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест, денеска, сабота 22 август, информираат од Центарот за јавно здравје  – Прилеп

     Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 55. Од нив, 44 лица се наоѓаат на домашно, а 11 на болничко лекување. Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува е 390.

Фото: Од Архивата на Радио Пела, објавена во мај 2020

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе