ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стомнароски: Ќе бидам среќен ако сезонава ја освоиме двојната круна (ВИДЕО + ФОТО)

Стомнароски е пингпонгарска гордост на Прилеп

1.118

Антонио Стомнароски долги години  е пингпонгар и секогаш кога настапува го дава максимумот за својот клуб. Антонио е препознатлив по својот темперамент и целокупниот ангажман кој го вложува кога е наспроти противникот на пингпонгарската табла.Така беше и викендов кога на мастерсот кој се одржа , Стомнароски го освои високот трето место што секако за силната конкуренција која ја има ова натпреварување е вистински успех.Тој вели дека го совладале емоциите што стигнал до  пиедесталот и дека е горд на остварениот успех.

Антонио со гордост зборува за спортот кој него го исполнува , вели пингпонгот едноставно ме опушта и ми дава сила и енергија кога се натпреварувам за да победам, и покрај тоа што како што истакна при гостувањето во нашата емисија Спортски Журнал , понекогаш се чуствуваат слабости дали од замор или од преголема желба да се надмудри противничкиот играч на таблата.

Среќен е што во моментов со своите колеги од Младост 96  настапува во најквалитетното друштво и се надева дека и годинава клубот ќе ја одбрани титулата а дека женскиот пингпонгарски клуб исто така ќе биде најдобар во лигата. Целосниот разговор со Антониот Стомнароски можете да го погледнете подолу во видеото.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе