ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

По паѓањето на првиот снег градот ја активирана зимската служба за одржување на патиштата

677

По паѓањето на првиот снег градот  ја активира компанијата задолжена за расчистување на снегот по прилепските улици и тротоари. Фирмата  ДОО Изофас, задолжена за зимско одржување, со надзорниот орган од ЈП за ПУП и со вработените во Општината веќе ги доби инструкциите за уличното одржување од снежни наноси и за поефикасно организирање и функционирање на зимската служба за претстојниот период.

На состанокот со градоначалникот на Прилеп , Борче Јовчески, преставниците на компанијата задолжена за зимско одржување на улиците и тротоарите во Прилеп ,  истакната дека наремено се набавени потребните колични на сол и ризла за оваа зима, а подготвена е и соодветната механизација за поголеми снежни наноси.

Ова е во согласност со Оперативната програма за организирање и функционирање на зимската служба на подрачјето од Општина Прилеп за сезоната 2021/2022 година, информираат од пиар – службата на градоначалникот Јовчески.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе