ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

СВР Битола: Над 100 возачи ја пречекориле дозволената брзина за 6 часа

508

Сообраќајните контроли при СВР Битола констатирале над 100 прекршување на дозволената брзина во или вон населени места во текот на вчерашниот ден на територијата од регионов :

„На 18.04.2021 во периодот од 12.00 до 18.00 часот Секторот за внатрешни работи Битола спроведе регионална акциска контрола за управување на возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, констатирани се 104 прекршоци, од кои 54 возачи ја пречекориле дозволената брзина надвор од населено место, а 50 возачи ја пречекориле брзината во населено место. За сите прекршоци изречени се соодветни санкции“, стои во соопштението од СВР Битола.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе