ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Најава за прекин со снабдување на електричната енергија во долненско

676

Од Центарот за управување со кризи – Прилеп, информираат за прекин во снабдувањето со електрична енергија во општина Долнени:

ЕВН Македонија  известува дека заради реализација  на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија , ќе има прекин со снабдувањето со  електрична на ден 20. 04.2021 (вторник) во период од  9 и 30 до 15 и 30 часот  во  населено место во  с. Лажани општина Долнени“, се вели во известувањето од ЦУК – Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе