ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Старец измамен на банкомат

468

Вчера, понеделник, на 24.01.2022 во ОВР Прилеп, лицето К.Д. на возраст од 84 години ,од Прилеп, пријавил дека на 17-ти  јануари 2022, понеделник,  на ул.„Димо Наредникот„ бил измамен од две лица.

Старецот,  незнаејќи како да изваде пари од банкомат, замолил тоа да го направи друго лице. Според полицискиот извештај, пензионерот замолен  едното лице да му покаже како се вадат пари од сметка од банкомат, тој подигнал 159.800 денари,  а другото лице, доведувајќи го во заблуда, му ги земало парите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: