ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тешко повреден десетгодишен велосипедист

847

Вчера во Прилеп, 52-годишно лице удрило во велосипед, кој го управувал 10-годишник.  Велосипедистот со тешки телесни повреди е пренесен во Градската болнца во Прилеп.

Во полиција е пријавено дека на крстосница од улиците ,,Димо Наредникот“ и ,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда” управувано од Н.Г. (52), удрило во велосипед.

Увид извршила екипа на ПС Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе