CSS Template

Тешко повреден десетгодишен велосипедист

696

Вчера во Прилеп, 52-годишно лице удрило во велосипед, кој го управувал 10-годишник.  Велосипедистот со тешки телесни повреди е пренесен во Градската болнца во Прилеп.

Во полиција е пријавено дека на крстосница од улиците ,,Димо Наредникот“ и ,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп, патничко возило „мазда” управувано од Н.Г. (52), удрило во велосипед.

Увид извршила екипа на ПС Прилеп.


Farma Dolneni
Vivafarm