CSS Template

Опожарено товарно возило во Прилеп

441

Товарно возило кое било паркирано во двор на ул.„Марагара“ во Прилеп,вчера било опожарено.

Синоќа во 22.50 часот од Територијалната противпожарна единица Прилеп, било пријавено дека  било опожарено товарно возило „мерцедес“, со ресенски регистарски ознаки, сопственост на З.Б. од Прилеп, а паркирано во дворното место од куќата на Г.С.

Повредени лица нема. Бил извршен увид.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm