ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Топол чај со работниците на Комуналец и “поглед“ на работата за уредување на патеките околу општинската зграда

620

Се уредуваат патеките на плоштадот „Александрија„ во близина на општинскаа зграда.Оштетувањата се видливи и непријатни за пешаците,па тоа беше причина за активирање на дел од вработените на ЈКП Комуналец, за уредување на овој дел од плоштадот.

Но,ова утро беше поинакво од предходните ,бидјеќи вработните од ЈКП Комуналец , работно ангажирани на поплочување на оштените плочки, беа пријатно изненадени кога градоначалникот, кој ги посети и ги послужи со топол чај и кафе,добредојдено во ова студено време. Разговараите -тековно за работата и условите за работа,па по пријатната дискусија,работата се продолжи.

Ова велат од пијар службата на Комуналец е еден од проектите кои во својата програма ги вети прилепскиот градоначалник, а треба да се реализираат во првите 100 дена од неговиот мандат.

Во зависност од временксите услови, така, ќе се одвива и динамиката на активностите за промената на оштетените плочки на плоштадите  „Арт“ плоштадот, плоштадот „Методија Андонов –Ченто“ како и во просторот на старата прилепска чаршија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе