ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Реконструкцијата на спортската сала во ООУ „Никола Карев“- Крушево

296
Започна реконструкцијата на спортската сала во ООУ Никола Карев, а ќе се реконструира и кровот. Проектот чини 9 милиони денари и е финансиран од Министерството за образование и наука.
Проектот опфаќа реновирање на салата, реновирање на тоалетите и промена на целата корвна конструкција. Тоа ќе значи подобри услови за физичко образование и спорт на учениците и надминување на проблемите предизвикани од старата кровна коснтрукција„ ,истакна грдоначалникот на Крушево,Томе Христоски,потенцирјжи дека покрај овој проект,општината ќе го  реновира и подрачното училиште во Борино

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе