ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Трет ден од турнирот во мал фудбал

Групи со резултати

1.153

Трет ден од турнирот во мал фудбал СВЕТИ НИКОЛА – 2017 . Се  одиграа 6 натпревари Еве ги резултатите.

                                         14.Декември.2017 година ( Четврток )-

 Сениори  

17.20  часот      Виталиа-ВетаџокаБучин               4:3

18.10  часот      Мите ТрансМлади Таленти            3:1

19.00  часот      Твинс ТрансПлинови Монт           6:0

19.50  часот      Лајт ПролетерТеа-Тео–Тобако дисконт 1:0

20.40  часот      2006 ЗокиМилакс ИНГ                    3:1

Ветерани

21.30  часот      Златна рака – Мермерен комбинат      3:0

                                     Групи со резултатите од трунирот

Grupi-so-rezultati-od-turnirot-vo-mal-fudbal-Sveti-Nikola-2017 (1)

 

Grupi-so-rezultati-od-turnirot-vo-mal-fudbal-Sveti-Nikola-2017

    Распоред  на натпреварите за турнирот во мал фудбал СВЕТИ  НИКОЛА  –  2017

                                      ПЕТОК – 15.Декември 2017 година 

Ветерани          

16.30  часот      „ОМР Прилеп“ – „Локален Спортски Сојуз “

Сениори

17.20  часот      Мермерен комбинатМите Транс

Ветерани

18.10  часот      ПорталМермерен комбинат

Сениори

19.00  часот      ФК ЦрнилиштеКоњска Сила   

19.50  часот      ВитаминкаДебреште

20.40  часот      ФК Големо КоњариЛајт Пролетер

21.30  часот      Бучин“ – „Теко Солар

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе