ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тренерот на ФК Победа си поднесе оставка – кој ќе ја води Победа идното коло?!

599
По поразот од Слога од Виница на домашен терен, Шефот на Стручниот штаб на ФК Победа, Дарко Крстески, поднесе оставка на својата функција.
-По двата последни лоши резултати и поразите од Саса и Слога ја преземам одговорноста врз себе. На ФК Победа и посакувам успех во продолжение на сезоната во Втората лига-Исток и остварување на зацртаната цел, пласман во Првата лига.- истакна Крстески
ФК Победа ја прифти оставката на Крсески, му се заблагодари за неговиот не себичен ангажман како прв тренер на сениорскиот тим и му посака успех во натамошната тренерска кариера.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе