ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ТРГНАА ВОЗОВИТЕ

Запрен штрајкот на машиновозачите!

554

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај од денеска е нормализиран, откако попладнево, на вработените во „МЖ-Транспорт“, им беше исплатена платата  за октомври. Првите возови тргнаа по 16 часот од Скопје за Кочани, Гевгелија и Кичево. Сите останати денеска сообраќаат согласно редовниот  возен ред.

Сепак машиновозачите се заканија дека повторно  ќе го блокираат превозот ако не ја добијат ноемвриската плата во целост.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе