ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Центарот на Прилеп заробен во пајажина од кабли

742

Наш редовен слушател денеска ни испрати галерија од фотографии за тоа на какви препреки наидуваат граѓаните со кабли и разни жици кои што неконтролирано висат во централното градско подрачје.
Високите температури прават и дополнителен проблем зашто од топлината се каблите добиваат на еластично и практично висат над главите во старата чаршија,па лесно може да се предизвика и несреќа при мала невнимателност.
Прашањето е кој е одговорен за овие кабловски „пајажини“?
Во продолжение галеријата од фотографии:

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: