ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уапсен Албанец кој предизвикувал пожар на Плетвар

1.504

Во Прилеп, вчера утрото бил уапсен Албанец поради сомнеж дека предизвикал пожар на Плетвар.

„На 06.09.2021 во 06.00 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода А.М.(54) од Република Албанија поради постоење основано сомнение дека предизвикал пожар во објект на превојот „Плетвар“ на патниот правец Прилеп – Градско. Лицето е задржано за понатамошна постапка“, стои во информацијата од МВР.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе