ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Учениците сами го разгазуваа снегот на тротоарите

540

Снегот ги израдува децата, но го забави сообрајќајот и пешаците.

 

 

Дел од прилепските улици утрово, во централното градско подрачје беа проодни, но не и периферните улици.

Но,  она што   предизивика најголем револт, беа снежните тротоари, низ кои се движеа пешаците, кои сами направиле  т.н козји патеки за движење.

 

Никој од надлежните служби, не ги исчистил прилепските тротоари,  па учениците  кои утрово одеа на училиште и работниците кои рано утрово требаа да бидат на своите работни места , мораа САМИ,  со сопствените нозе,  да го разгазуваат снегот НА ТРОТОАРИТЕ за да направат патека за движење.

Непродни , за пешаците беа и деловите на раскрсниците ,бидејќи нафрланиот снег ги блокирал премините од еден семафор до друг, од еден пешачки премин до друг , а раскашаениот снег направил вирови и бари.

 

Така утрово беше снежен Прилеп !

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе