ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Учество на балканско и европско првенство е приоритет на членовите на АК Стеваноски (ВИДЕО + ФОТО)

766

Под менторство на Миле Тренчески , со некаде дваесетина деца во Прилеп функционира атлетскиот клуб Стеваноски. Спој на искуство и младост со одлични резултати на домашните натпреварувања. Оние кои тренираат во прилепскиот атлетски клуб не се обврзани да плаќаат чланарина , а кога станува збор за помошта околу опремата потребна за настап , тоа е работа на спонзорот на клубот , Стеваноски , вели Тренчески за време на гостувањето во нашата програма.

УСПЕШНИ НА ДРЖАВНИТЕ НАТПРЕВАРИ – АК СТЕВАНОСКИ

Како дел од ова атлетско семејство се и младите Стефан , Сара и Софија кои со гордост го носат дресот на својот клуб без разлика кој во која дисциплина се натпреварува.Тие имаат освоено безброј медали и као што велат самите со уште поголема посветеност да бележат одлични резултати и рекорди во своите дисциплини.

За тоа како функционира прилепскиот атлетски клуб Стеваноски , како членовите се подготвуваат за новите успеси но и за тоа колку и како преживува атлетиката во градот Прилеп , погледнете во видеото подолу од разговорот кој се реализираше во живо на нашата програма.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе