ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште 4 дена до Европско, Македонија ќе игра пред полни трибини!

325

Засега без ограничувања за публиката во салите во Будимпешта, Сегед и Дебрецин во Унгарија, каде Македонија настапува на ракометното машко Европско првенство. Македонската ракометна репрезентација своите натпревари од групната фаза ќе ги игра во Дебрецин, а прв противник на „црвено – жолтите“ ќе им биде Словенија, в четврток со почеток во 18 часот (ТВ пренос на МТВ), а во разигрувањето за противници ќе ги има и селекциите на Црна Гора и Данска.

Додека пак на трибините на средбите на Европското првенство кои ќе се играат во Словачка ќе има публика, но според последните вести капацитетот ќе биде исполнет само 25 проценти. Секој што ќе сака да биде на трибини ќе мора да има примено две дози вакцина, а покрај тоа постојано ќе мора да носи и маска.

Европското првенство во Словачка и Унгарија ќе се одржи од 13. до 30 јануари.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе