ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

УСПЕШНИ КОНТРОЛИ НА РК ПРИЛЕП ВО ЛЕСКОВАЦ

390

Машкиот ракометен суперлигаш РК Прилеп одигра два пријателски меча со српскиот суперлигаш Дубочица во Лесковац. На првиот иако прилепскиот состав на тренерот Горан Кузманоски – Таста имаше водство на полувремето со 19:16, домашните забележаа минимална победа од 28:27.

За гостинскиот тим најмногу голови постигнаа Реваз Чантурија и Марио Гичев по 6, а Давор Шокоски и Даниел Андоновски по 5. Вториот меч исто така беше драматичен, со конечен резултат 30:30. Најефикасен на мечот е играчот на Прилеп, Христи Бикоски со 10 гола. Може да се каже дека РК Прилеп имаше две успешни меѓународни контроли, кои значат и негување на пријателските односи со клубот Дубочица.
До продолжението на суперлигашкото првенство на 3 февруари, има време уште за некој пријателски натпревар на РК Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе