ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

УТРЕ, САБОТА, КУПЕТЕ КОЛАЧИЊА И ДОНИРАЈТЕ ЗА ПОМОШ НА 13 -ЕСЕТ ГОДИШНАТА ВИКТОРИЈА

739

Велат дека помагајќи на една личност , можеби нема да го спасиш целиот Свет, но ќе можете да го смените Светот за личноста чија помош му е потребна. Па на 13 годиншната Викторија денеска и е потребна нашата помош, заедно да го промениме нејзиниот свет, да помогнеме еден млад човечки живот да биде спасен, еден спортски шампион повторно да се натпреварува.

Викторија Стојаноска е 13 годишна девојка од Прилеп, борц по природа, и борец како спортист. Таа е член на боречкиот клуб ,,7 мај” – Прилеп и успешно во овој спорт. Како девојка – борач се закитила со многу медали, но сега најголемиот боречки зафат е да оздрави .

13 -есет годишната Викторија боледува од ретка болест на срцето – WPW Синдром, поради што на 07. јуни треба да и’ се изврши интервенција во болницата “Мехмед Акиф” во Истанбул, Турција. За таа цели на семејството им се потребни финасиски средства . Сите ние можеме да донираме преку долу објавните телефони и жиро сметки, а веќе боречкиот клубот, каде таа е член, хуманитарните организации, хумани луѓе и спортисти се обидуваат да помогнат во собирање средства

УТРЕ САБОТА КУПЕТЕ КОЛАЧИЊА И ДОНИРАЈТЕ ЗА ПОМОШ НА 13 -ЕСЕТ ГОДИШНАТА ВИКТОРИЈА

❤️ХУМАНИТРНА АКЦИЈА ЗА ВИКТОРИЈА СТОЈАНОСКА❤️ утре ќе организира и Извидничкиот клуб „Феникс„ -Прилеп .Тие во текот на утрешниот ден, сабота, од 9 до 14ч. повикуваат граѓаните да ги најдат нивните волонтери на плоштад Методија Андонов Ченто , кои ќе продаваат колачиња .а собраните средства ќе бидат доирани од кои ќе можете да купите колачиња, а со тоа да донирате за 13-годишната Викторија.

КУТИИ ЗА ПОМОШ ПОСТАВИ И хуманитарната ОРГАНИЗАЦИЈА “Надеж за сите“:

пред: Болницата ; Џими Марке; Стара Фурма; Џулијано….

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе