ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре,вторник, без струја неколку улици

905

Жителите на улиците „Горан Миноски„, „Љубен Лапе, „Василе Павлоски – Џгуре„ и „Београдска“’,утре 22. 06.2021 (вторник), во период од до 9ººдо 15 ºº часот ќе останат без ел.енергија .ЕВН Македонија известува дека заради рализација на инвестицини зафати за подобрување на квалитетот со снабдување со електрична енергија, ќе има прекин со снабдувањето со електрична на овие улици, информираат од Регионален центар за управување со кризи – Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе