ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утрово -14 °C во Прилеп

483

Утрово најстуден град во Македонија беше Битола со измерени -22 степени. -14  беше  во Прилеп и Штип

Македонија денеска, според синоптичарите, е зафатена од поларен студ од жолта фаза со ниски тепратури кои ќе се спушат до минус 18 степени.

Управата за хидрометеоролошки рабoти соопшти дека времето ќе биде претежно ведро и студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Минималната температураа максималната  достигна, од -3 до 5 степени.

Комисијата за превенција од штетни ефекти од студени бранови при Министерството, препорачува и избегнување алкохол, бидејќи го зголемува ризикот од хипо термија, како и редовно земање на пропишаната терапија кај хронично болните, а во случај на потешкотии со дишењето, се препорачува граѓаните веднаш да се јават кај својот матичен лекар.

Исто така, се препорачува да се избегнува практикување физичка активност на отворено, а при движење особено да се внимава на лизгави површини.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе